Чому не можна перешкоджати аварійним службам: роз’яснення від “ДомКом” - Домком Суми
19141
post-template-default,single,single-post,postid-19141,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Чому не можна перешкоджати аварійним службам: роз’яснення від “ДомКом”

Чому не можна перешкоджати аварійним службам: роз’яснення від “ДомКом”

Надзвичайні ситуації, такі як аварії в будинках, можуть призвести до загрози життю та здоров’ю людей. Ліквідація аварій в будинках вимагає негайної реакції та співпраці всіх зацікавлених сторін. Однак, аварійна служба “ДомКом Суми” періодично зіштовхується з перешкодами під час виконання своїх обов’язків. 

Аварійна служба “ДомКом Суми” має досвід та знання для того, щоб зробити все можливе для захисту мешканців та майна в будинку. Аварійна служба працює цілодобово та діє згідно зі стандартами та правилами, які забезпечують захист мешканців та майна в будинку. Однак, якщо мешканці будинку перешкоджатимуть роботі аварійних служб, це може призвести до затримки процесу ліквідації аварії та збільшення ризику для здоров’я та життя мешканців.

Іноді мешканці можуть відмовляти в доступі для аварійних служб з різних причин, таких як боязнь порушення правил конфіденційності та приватності. Також багато людей помилково вважають, що якщо вони є власниками квартири, то вони автоматично володіють всіма мережами, які проходять через їхню квартиру. Проте це не так. Наприклад, вертикальні трубопроводи, які народ називає “стояками”, є загальнобудинковими мережами, які належать всім співвласникам багатоквартирного будинку. Це спільна власність, стан якої може суттєво вплинути на якість послуг для інших мешканців.

Власникам квартир потрібно пам’ятати, що згідно зі статтею 29 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, вони зобов’язані забезпечити представникам виконавців комунальних послуг, а також посадовим особам і працівникам управління багатоквартирного будинку (ОСББ або управителю та його представнику) доступ до своєї квартири або будь-якого іншого об’єкта нерухомого майна для ліквідації та відвернення аварій (цілодобово), встановлення або заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних або профілактичних оглядів та зняття контрольних показань вузлів обліку.

Згідно Закону України “Про Житлово-комунальні послуги” (пункт 7 № 2189-VIII), в багатоквартирному будинку необхідно забезпечити вільний доступ до загального майна будинку. Це означає, що мешканці мають надавати доступ до мереж не лише для ліквідації аварій, але й для її попередження та проведення ремонту керуючою організацією. Такий доступ є необхідним для використання власниками та наймачами приміщень і сприяє спільному благу всіх мешканців будинку.

Якщо ж все-таки житель відмовляється впустити фахівців до помешкання, що може призвести до неприємних наслідків, зокрема, до аварій на мережах – у таких ситуаціях керуюча компанія складає акт про відмову в доступі та передає справу до суду. Якщо виникає термінова потреба у аварійному ремонті, а мешканці відмовляються від пуску фахівців, то відповідальність за можливі наслідки несе власник приміщення, який не дозволив виконати ремонтні роботи.

Ми закликаємо мешканців дотримуватися взаємної поваги, проявляти турботу про сусідів та відповідально ставитися до спільного майна. 

Наголошуємо, що наша аварійна служба працює цілодобово. Будь ласка, якщо виникає аварія, звертайтесь за номером гарячої лінії: 0668238302, не зволікайте.