КАПІТАЛЬНИЙ ТА ПОТОЧНИЙ РЕМОНТ ДАХУ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ ТА ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА РОБОТИ - Домком Суми
19057
post-template-default,single,single-post,postid-19057,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

КАПІТАЛЬНИЙ ТА ПОТОЧНИЙ РЕМОНТ ДАХУ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ ТА ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА РОБОТИ

КАПІТАЛЬНИЙ ТА ПОТОЧНИЙ РЕМОНТ ДАХУ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ ТА ХТО ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА РОБОТИ

Стан житлового фонду в Сумах  потребує значних інвестицій. За даними Сумської міської ради, найбільша кількість багатоповерхових будинків в Сумах була побудована у 1970-х та 1980-х роках. Дані будинки вже перевищили свій технічний ресурс та потребують капітального ремонту  дахів. Це пов’язано з тим, що більшість будинків була зведена за застарілою технологією, а матеріали, які використовувалися для покрівлі, втратили свої властивості з плином часу.

Хто відповідальний за ремонт даху, і на що розраховувати від управителя, пояснює керуюча компанія “ДомКом Суми”.

Відмінності між капітальним та поточним ремонтом даху полягають у масштабі та обсягу ремонтних робіт. 

Капітальний ремонт даху – це більш серйозні ремонтні роботи, які виконуються з рідшою періодичністю (зазвичай раз на 10-15 років) та мають на меті повне відновлення покрівлі. Ці роботи можуть включати заміну всієї покрівлі, заміну пошкоджених частин стріхи, заміну основи покрівлі, заміну водостічних систем та інші види робіт з відновлення даху у відповідності до сучасних норм і вимог.  Капітальний ремонт проводиться в разі серйозного пошкодження даху або якщо він досяг віку, коли його функціональність вже значно знижена.

Поточний ремонт даху передбачає виправлення невеликих дефектів та пошкоджень в поверхні даху, що виникають з часом внаслідок зносу та впливу атмосферних явищ. Ці ремонтні роботи можуть включати заміну окремих елементів покрівлі, ремонт місцевих протікань, заміну пошкоджених зливів та жолобів тощо. Поточний ремонт даху має проводитись регулярно, щоб запобігти накопиченню серйозних пошкоджень та забезпечити ефективну роботу покрівлі.

У тариф компанії «ДомКом Суми» входить послуга поточний ремонт. Відповідно мешканці можуть розраховувати на поточний ремонт даху, який в середньому передбачає ремонт 10-12% покрівлі на одному будинку в рік. Тобто якщо покрівля вашого будинку складає 600 кв.м, управитель може відремонтувати 60-72 кв.м. у рік. Однак за умови, що на житловому фонді позитивний баланс, який дозволяє покрити всі поточні витрати будинку, а решту коштів витратити на ремонт. Тому важливо, щоб мешканці будинків вчасно та в повному обсязі сплачували кошти за послуги з управління.

Якщо ж на будинку недостатньо коштів, а дах потрібно відремонтувати  –  компанія “ДомКом Суми” пропонує мешканцям індивідуальний договір, який по факту є інвестиційним. Компанія закуповує матеріали та виконує роботи, які попередньо погоджені з мешканцями. У свою чергу мешканці повертають суму рівними платежами впродовж терміну, який зазначається в укладеному договорі. Так мешканці можуть отримати будь-яку послугу за короткий термін, зокрема і поточний ремонт даху. Завдяки інвестиційному пакетові управитель може виконати не лише поточний ремонт даху, а й капітальний.

Якщо ж мешканці не мають можливості за власні кошти відремонтувати дах, оскільки це значна сума – компанія “ДомКом Суми” рекомендує співвласникам будинку звернутися до місцевої влади. Згідно зі Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, влада місцевого самоврядування (міська рада) є відповідальною у справах управління місцевим житловим фондом. Тому, якщо дахи житлових будинків потребують ремонту, міська рада може прийняти відповідні рішення та виділити кошти для проведення робіт.