Як підготуватись до зими 2022: поради та рекомендації для сумчан - Домком Суми
18987
post-template-default,single,single-post,postid-18987,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Як підготуватись до зими 2022: поради та рекомендації для сумчан

Як підготуватись до зими 2022: поради та рекомендації для сумчан

Через війну з росією опалювальний сезон 2022-2023, буде найскладнішим за часи Незалежності. У регіонах, у яких йдуть бойові дії, опалення може й не бути, тай будь-яке місто через ракетні удари окупантів по критичній інфраструктурі може залишитися без тепла.

З метою економії енергоресурсів, Кабінет міністрів анонсував зміну температурного режиму у квартирах, тепер замість звичних 18-20 градусів у житлових приміщеннях обіцяють 16 градусів.

КК «ДомКом Суми» продовжує готувати внутрішньобудинкові мережі та конструктивні елементи будинків до зими. Однак сумчанам варто самостійно підготуватись до зими. Ми зібрали для вас поради, як утеплити свою квартиру взимку та вберегтися від холоду.

Утеплення вікон

Вікна – один з головних джерел холоду в домі.  Через неякісні вікна приміщення може втрачати до 25% тепла. Тому найкращим варіантом підготувати квартиру до зими, який надасть можливість зберегти тепло у квартирі на 5-7 градусів – це замінити старі рами на пластикові. 

Також можна більш бюджетно підготуватись до зими – заклеїти щілини у вікнах. Якщо утеплити вікна поролоновими смужками або будівельним скотчем, це збереже у квартирі додаткові кілька градусів. 

Ще один варіант для модернізації вікон — теплозберігаюча віконна плівка. Це недорогий, але дуже ефективний варіант утеплення вікон. Плівка допомагає скоротити втрати тепла через скло та підвищує температуру в приміщенні щонайменше на 3-4 градуси.

Ущільнювачі для вікон – призначені для усунення в приміщенні надмірної вентиляції, ліквідації втрат тепла крізь щілини між стінами і рамою. Ущільнювачі для вікон перешкоджають попаданню в кімнати вологи та холоду. Втім не забувайте, що їх потрібно періодично оновлювати. 

Також радимо повісити на вікна щільні та довгі штори до підлоги. Схожим чином працюють і жалюзі.

Фахівці радять провітрювати приміщення, адже це корисно для здоров’я. Краще провітрювати упродовж  10-15 хвилин при широко відчиненому вікні. Оскільки часто привідкриті вікна на провітрювання радше заберуть тепло, аніж його зекономлять.

Теплоізоляція вхідних дверей

За можливості, сумчанам радимо встановити подвійні двері.  Вони відіграють значну роль у зберіганні тепла. Для того, щоб уникнути протягів з дверей, варто оглянути можливі щілини та  прилаштувати на вхідні двері спеціальний щітковий ущільнювач. 

Ущільнювачі використовують для запобігання витівку теплого повітря назовні. Вони бувають:

  • силіконові. Мають еластичну структуру, не бояться впливу вологи, забезпечують якісне ущільнення;
  • поролонові. Матеріал має нетривалий термін служби;
  • каучукові. Відрізняються тривалою експлуатацією, добре утримують тепло. Ущільнювач не боїться впливу вологи і температур;
  • термопластовие. Відносно стійкості до зношування цей варіант ущільнення вважається одним з кращих;
  • поліуретанові стрічки. Фіксуються за допомогою липкого шару, а за характеристиками схожі на гумові ущільнювачі.

Якщо у вас дерев’яні двері, то їх можна оббити зовні щільним матеріалом, наприклад, дермантином, з прошарком утеплювача. Зауважимо, що утеплювач має починатися в 5 см від косяка, щоб двері могли вільно відчинятися. 

Якщо ж у вас металеві двері, то вам варто запобігти виходу тепла з щілин, які перебувають між дверною коробкою і вхідним отвором, залатавши щілини монтажною піною.

Також утеплити двері можна:

  • мінеральною ватою. Універсальний негорючий матеріал, який використовується як утеплювач дверей.
  • пінопластом. Практичний матеріал, який використовують для сталевих дверей.
  • ізолоном. Спінений поліетилен. Часто фольгований, за рахунок чого має високі енергозберігаючі якості. Відбиває світло. Досить тонкий і міцний матеріал.
  • пінополістиролом. Практичний матеріал, який використовують для сталевих дверей.

Перевірка батарей

У першу чергу треба розчистити простір навколо батарей: нічого не мусить їх закривати. Якщо меблі загороджують батареї то їх варто пересунути.  Також це стосується штор, їх потрібно підв’язати, щоб вони не заважали утепленню приміщення.

Також фахівці радять пофарбувати батареї в темні коричневі тони, це збільшить тепловіддачу на 10%.

Для того, щоб батарея не гріла стіну, а кімнату, потрібно розмістити тепловідбивний екран. Його можна зробити власноруч з фольги. Це збільшить тепловіддачу радіатора на 20%.